25LC320-E/P
ALIXIN STOCK (HONG KONG) CO., LIMITED
Contact Now
25LC320-E/P
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 32Kbit
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Package : Tube
Series : -
DigiKey Programmable : Verified
Memory Interface : SPI
Write Cycle Time - Word, Page : 5ms
Supplier Device Package : 8-PDIP
Memory Type : Non-Volatile
Mfr : Microchip Technology
Clock Frequency : 2 MHz
Voltage - Supply : 2.5V ~ 5.5V
Package / Case : 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Memory Organization : 4K x 8
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
Technology : EEPROM
Base Product Number : 25LC320
Memory Format : EEPROM
Description : IC EEPROM 32KBIT SPI 2MHZ 8DIP
Contact Now
EEPROM Memory IC 32Kbit SPI 2 MHz 8-PDIP